Tady je náš

BLOG

Co potřebuješ jako (foto)modelka, aby se Ti dařilo?
16.4.2015 Michal Pavlásek, foceni-za-honorar.cz

CO POTŘEBUJEŠ JAKO (FOTO)MODELKA, ABY SE TI DAŘILO?

Fotíme modelky už hóóódně dlouhou dobu, takže pro Vás můžeme dát dohromady několik cenných rad k Tvojí úspěšné cestě fotomodelingem.

1. Opravdu kvalitní a přitažlivé portfolio
Proč? Protože Tvoje portfolio (fotky, prezentace) je Tvoje vizitka a podle toho se Ti budou ozývat různě kvalitní lidé. Pokud budeš mailem rozesílat selfíčka nebo fotky, co jste fotily s kamarádkou v rámci nudy, pak se Ti budou ozývat Ti, jejichž tvorba bude mít většinou stejnou "kvalitu". Špičkovýma fotkama, na kterých je vidět profi práce, odfiltruješ neumělce, co začínají, neumí a jenom si zadarmo chtějí "rozšířit portfolio". Že profi fotky něco stojí? Ano, ale je to investice, která se Ti může mnohonásobně vrátit.

2. Selský rozum
Ne, neťukej si na čelo, ten potřebuješ možná nejvíc. Když Ti dojde nabídka na focení od někoho, kdo nemá žádné reference, nemá studio, nemá historii, pak se ptej, kdo u něj už byl a jak to dopadlo. Mohli bychom na mnoha stránkách popisovat, jak často holky naletěly a jak to všelijak skončilo. Dej na sympatie, otevřenost v komunikaci, vnímej podprahové signály, nedej na instrukce, že máš dojet sama večer do soukromého bytu... Dojde-li Ti nabídka například na focení, ptej se kdo, kde, pro koho, za jakým účelem...

3. Znát svoji cenu, nepodlehnout TFP mánii
Pokud se budeš prezentovat jako TFP modelka, zjistíš, že po několika měsících/letech různých focení to vlastně nikam nevedlo, že Tě vlastně jenom tzv. fotografové využili zadarmo. Nechtěla sis náhodou focením i vydělat? Nechtěj na začátku kariéry horentní sumy, ale chtěj aspoň pár stovek, cestovné. To Ti také spolehlivě odfiltruje vykuky. Pokud Ti někdo zaplatí honorář, má motivaci odvést dobrou práci, která se mu vyplatí.

4. Věcně a vstřícně komunikovat
S fotografy a agenturami nejednej povýšeně nebo arogantně, pokud je nabídka pro Tebe nezajímavá, na rovinu to řekni. Ptej se po podmínkách, jasně řekni podmínky svoje. Špatně je ukončit konverzaci bez jakéhokoliv sdělení. Neohromuj výčty jmen nebo přezdívek fotografů, se kterými jsi fotila například v rámci TFP focení, raděj zmiň, ve kterém jsi byla časopise, co se Ti podařilo... Posíláš-li svoje fotky, tak aktuální a pravdivé, nikoliv fotky po třech hodinách DTP.

5. Umět jazyky
Pořád platí, že za hranicema naší republiky je mnohem větší trh, větší kupní síla. Tak toho využij, ale k tomu budeš jazyk určitě potřebovat. Minimálně angličtinu na základní situace. Jakákoliv práce s cizincem bez znalosti společného jazyka je velmi těžká, někdy nemožná.

6. Dbát o sebe
Cvič, hýbej se, pěkně se oblékej, usmívej se. Nechlastej, nehul, neříkej fotografům, že Tvé špeky stejně "se odstraní ve Photoshopu". Pneumatiky kolem pasu Ti solidní práci spolehlivě znemožní, o toto fakt zájem není. Nehledej výmluvy, nemysli, že to schováš pytlovýma kalhotama. Pravda vždycky vyplave na povrch.

A hlavně buď svá, jiná než tisíce ostatních, měj svoje kouzlo! Očaruj nás, fotografy, rádi Ti zaplatíme honorář :-)

Buďme

V KONTAKTU

Adresa FOTOSTUDIO
V TENIČKÁCH 613
686 01 UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Telefon 608 888 578
Sleduj nás
Děkujeme za odeslání!
Ouha! Stala se chyba. Zkus to prosím znovu.